Fifa sľubuje panel, aby zabezpečil dôstojné podmienky pre pracovníkov Bet365 v roku 2022

Uprostred intenzívnej kritiky prezident Fify Gianni Infantino sľúbil, že vytvorí panel, ktorý zabezpečí “dôstojné pracovné podmienky” pre robotníkov, ktorí budú stavať štadióny, ktoré budú hostiť Majstrovstvá sveta v roku 2022 v Katare.

Po správach skupín zaoberajúcich sa ľudskými právami a sériu vyšetrovaní Guardian o situácii migrujúcich pracovníkov v štáte Zálivu sa kritika proti nečinnosti Bet365 orgánov zvýšila. Počas svojej prvej návštevy v Katare od jeho zvolenia Február Infantino oznámil nový panel, ktorý bude obsahovať “príslušné sektory občianskej spoločnosti a ďalších príslušných zainteresovaných strán Fify” .Fifa čelí “ťažkému rozhodnutiu” nad svetovým pohárom v Katare, ak porušovanie ľudských práv bude pokračovať Čítať viac

organizácia Svetového pohára zaviedla nové pracovné normy pre svojich dodávateľov, existujú obavy, že nie je dostatočné na riešenie problémov Bet365 spôsobených systémom kafala, ktorý spája pracovníkov so svojimi zamestnávateľmi. Harvardský profesor John Ruggie, ktorý minulý týždeň publikovala rozsiahlu nezávislú správu o povinnostiach Fify v oblasti ľudských práv a uviedla 25 odporúčaní, povedala, že Fifa bude mať “ťažké rozhodnutia”, ak sa Katar nedokáže inšpektorom OSN, že do 12 mesiacov urobil pokrok v tejto otázke.

“Berieme na seba našu zodpovednosť vážne a sú odhodlaní hrať Bet365 našu úlohu,” povedal Infantino, ktorý predtým ubezpečil Qataris, že nebolo možné, že turnaj bude premiestnený. Infantino navštívil medzinárodný štadión Khalifa v Dauhe a ubytovaní pracovníkov počas dvojdňového výletu a stretol sa s Emirom, Šejkom Tamimom binom Hamadom al-Thaniom a premiérom Abdullahom bin Nasserom al-Thanim. “Fifa a ja budeme brať na seba katarské úrady a teším sa na konkrétne kroky, ktoré budú skutočným záverom vôle,” uviedla Infantino. “Mali sme veľmi otvorenú a pozitívnu diskusiu o Svetový pohár FIFA v roku 2022 a širokú škálu tém.Povedala som premiérovi, že doterajšie opatrenia prijaté najvyšším výborom pre doručovanie a dedičstvo, aby sa Bet365 zabezpečili spravodlivé pracovné podmienky na stavbách Svetového pohára FIFA, idú správnym smerom, “dodal.

je veľmi jasné, že je nevyhnutné, aby katarské úrady zabezpečili, že krajina bude dodržiavať medzinárodné normy týkajúce sa zaobchádzania s pracovnými silami a bude pokračovať v plnom rozsahu s vykonávaním sľúbených opatrení.Usporiadanie Svetového pohára je príležitosťou na stanovenie benchmarku pre udržateľné a spravodlivé podmienky pre všetkých pracovníkov v Katare. ”

Vedúci organizačného výboru Kataru 2022 Hassan al-Thawadi povedal: prípravy na kontroverzný prvý Svetový pohár na Blízkom východe boli “na správnej ceste”. Katar bude pripravený a bude spĺňať všetky požiadavky Fify v podmienkach štadiónov a infraštruktúry ešte Bet365 pred turnajom, ” povedal. “Rozhodne sme tiež pevne odhodlaní zanechať po turnaji trvalé spoločenské dedičstvo – a to aj v oblasti blahobytu pracovníkov, kde pokračujeme v napredovaní.”

Správa Amnesty zverejnená minulý mesiac zistila, že došlo k zlému zaobchádzaniu pracovníkov pracujúcich na medzinárodnom štadióne Khalifa, ale organizačný výbor argumentoval, že problémy boli riešené v čase, keď bola správa zverejnená. Existujú tiež obavy, že zatiaľ čo sa zlepšili podmienky pre pracovníkov, pokroky v nových zákonoch zostávajú pomalé a osud tých, ktorí budujú širšiu infraštruktúru, je naďalej ohrozený. Amnesty uviedla Bet365 promočné akcie pripomienky spoločnosti Infantino obozretne a povedala, že predstavujú krok správnym smerom. “Napokon sa zdá, že Fifa sa prebudí na skutočnosť, že ak sa nepodnikne konkrétna akcia, svetový pohár Qatar 2022 bude postavený na krvi, potu a slzách migrujúcich pracovníkov,” povedal Mustafa Qadri, výskumník Amnesty International, p>

“Oznámenie orgánu pre dohľad a prijatie spoločnosti Infantino, že Fifa musí brať ľudské práva vážne, sú vítanými krokmi správnym smerom.Amnestia už odhalila porušovanie ľudských práv na štadióne Khalifa a okolitú zónu Aspire Green Zone, ktoré je potrebné Bet365 stávková kancelária riešiť práve teraz. Tieto prípady tiež poukazujú na potrebu zabezpečiť, aby monitorovanie ľudských práv Fify nebolo obmedzené len na štadióny, ale zahŕňa všetky ostatné aktivity spojené s turnajom. “