Fifa zatknutie korupcie: Uefa vyzýva na odloženie prezidentských volieb

Fifa bola ponorená do najvážnejšieho škandálu vo svojej histórii v stredu po vlne zatknutí futbalových predstaviteľov v Zürichu za obvinenie z korupcie.Sedem úradníkov, vrátane viceprezidenta Fify Jeffrey Webb z Kajmanských ostrovov, zatkli švajčiarske úrady v mene Ministerstva spravodlivosti USA, ktoré obvinilo 18 ľudí z údajného úplatkárstva v Bet365 celkovej výške viac ako 150 miliónov dolárov. Na šetrenie z dôvodu korupcie, keď sa začalo vyšetrovanie Svetového pohára Prečítajte si viac Švajčiarsky generálny prokurátor tiež začal trestné konanie v súvislosti s udelením Majstrovstiev sveta vo futbale 2018 a 2022, zadržaných dokumentov a elektronických údajov od ústredia Fify a Bude spochybňovať 10 súčasných členov výkonného výboru FIFA, ktorí hlasovali o tomto turnaji. Dvojčlenné konanie postavilo Fifu do krízy a Uefa chce piatkové prezidentské voľby medzi úradujúcim Seppom Blatterom a princom Ali Ali Bin al-Husseinom Jordánsko bolo odložené.

Generálny tajomník Uefa Gianni Infantino vo Varšave vo finále Európskej ligy uviedol vo vyhlásení: “Uefa verí, že kongres Fify Aby sa voľby prezidenta uskutočnili do šiestich mesiacov. “Celé vyhlásenie Uefa po stretnutí výkonného výboru povedalo:” Dnešné udalosti sú Bet 365 katastrofou pre Fifu a poškodzujú imidž futbalu. celý.Uefa je hlboko šokovaný a zarmútený. Tieto udalosti znova ukazujú, že korupcia je hlboko zakorenená v kultúre Fify. Je potrebné, aby bola celá Fifa “reštartovaná” a aby sa uskutočnila skutočná reforma. “Nadchádzajúci kongres FIFA riskuje, že sa stane fraškou, a preto európske združenia budú Bet365 bonus musieť Starostlivo zvážte, či by sa mali zúčastniť tohto kongresu a obozretne aj systém, ktorý, ak sa nezastaví, nakoniec zabije futbal. Členovia združenia Uefa sa stretnú zajtra pred kongresom FIFA.Európske združenia rozhodnú o tom, aké ďalšie kroky treba podniknúť na ochranu futbalu.

“Medzitým sú členovia výkonného výboru Uefa presvedčení, že existuje silná Potrebu zmeniť vedenie tejto FIFA a pevne verí, že kongres FIFA by sa mal odložiť a nové prezidentské voľby v Fife sa budú konať v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov. ”

zdroj: https://youtu.be/2KhRpCZWRLc